Forum Cimbom ।૧૦ડ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Adnan Polat:Uzun Vadeli Düşünüyoruz...

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Adnan Polat:Uzun Vadeli Düşünüyoruz... Empty
MesajKonu: Adnan Polat:Uzun Vadeli Düşünüyoruz...   Adnan Polat:Uzun Vadeli Düşünüyoruz... Icon_minitimePtsi Mayıs 03, 2010 5:13 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Yönetim Olarak Günü Kurtaracak Değil, Uzun Vadede Başarı Getirecek Çalışmalar Yaptıklarını Söyledi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kulübü Başkanı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], yönetim olarak günü kurtaracak değil, uzun vadede başarı getirecek çalışmalar yaptıklarını söyledi.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dergisi'nin mayıs ayı sayısında yer alan, ''Sabrımızın karşılığını alacağız'' başlıklı yazısında [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], ''[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yönetimi olarak; kolaycı, günü her zaman kurtarabilen, insanlara şirin gözükecek bir yönetim modelini uygulamayı değil, tam tersine, zorlu ve uzun vadeli sonuçları olacak bir yola çıkma kararını işbaşına geldiğimiz ilk gün vermiştik'' ifadelerine yer verdi.

Yönetim olarak iki ana hedefleri bulunduğuna dikkati çeken Polat, bir yandan kulüp ekonomisini düze çıkarma adına kalıcı tedbirler alarak, acı reçetesi de olsa var olan çarpıklığı düzeltmeyi, diğer yandan da kulüp ekonomisinin motoru olan amiral gemileri futbol şubesinde bir sezonluk değil, uzun
vadeli bir bakış açısıyla, kendilerini zorlayacak da olsa yıllar
içerisinde karşılığını alacakları bir yatırım yapmayı amaçladıklarını
vurguladı. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın bu çalışmalara ihtiyacı olduğunu gördüklerini vurgulayan Polat, yazısında görüşlerini şöyle açıkladı:
''Çünkü tespitimiz, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın gelinen noktada buna ihtiyacı olduğu yönündeydi. Kısacası hiçbir şey olmamış gibi davranmak ve popülist
politikaları takip etmek, kulübümüzü daha ağır bir noktaya
götürebilirdi. Bunun cesaret gerektiren bir karar olacağının da
farkındaydık. Ve bu temel stratejik kararı doğrusu hiç çekinmeden
verdim. Birinci hedefimiz açısından bakarsak, varmaya çalıştığımız
hedef noktaya giden yolu çok kısalttığımızı güvenle söyleyebilirim.
Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde tamamlamaya çalıştığımız şirket birleşmesi
operasyonu ile 10 yıldır kulübümüzün
yaşadığı en büyük sıkıntı tamamen ortadan kalkacaktır. Bu birleşmenin
maliyetinin de umulanın çok altına tamamlanacak olması ayrıca
sevindiricidir. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], bugün ekonomik anlamda eskisinden de güçlü ve dimdik ayaktadır. Artık muhteşem görüntüsüyle ortaya çıkan yeni stadımız [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Arena da yakın geleceğimizin imajını hepimize sunmaktadır.''

-''SONUÇLAR MUTLU ETMEMEKTEDİR AMA...''

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Futbol Takımı'nın bu sezon aldığı sonuçların hiç kimseyi mutlu
etmediğine işaret ettiği yazısında, ''Ancak ligin son döneminde
takımımızda gördüğümüz oyun, geleceğe yönelik olarak neler
yapabileceğimiz konusunda artık bir fikir belirtmektedir'' dedi.
''Her ne kadar alınan sonuçlar tatmin edici olmasa da, geniş ve uzun vadeli bakabilenler, geleceğin [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ının futbolunu, dünya futbol ekolüne yaklaşan oyun anlayışının ip uçlarını alabiliyorlar'' ifadesini kullanan Polat, yazısını, şöyle tamamladı:
''Bu konuda tepkiler ne kadar çok olursa olsun, biz günlük
yaşamamaya ve sabırlı davranmaya kararlıyız. Yönetim olarak biz bu
kararlığımızı bir kez daha herkese ilan ediyoruz. Bize inanın ve
güvenin. Bunu yapabildiğimiz zaman, efsane takımların ve kadroların
belli bir sürecin sonunda oluştuklarını hatırladığımız zaman,
sabrımızın karşılığını alacağız. Başarı, bu süre sonunda gelir. Biz
şimdi böyle bir süreçteyiz. Lig bitene kadar biz bu mücadelemizi
sürdüreceğiz. Bu sezonun sportif
muhasebesini yapıyoruz. Bulunduğumuz durumun nedenlerini doğru tahlil
edip önümüzdeki sezona gerekli dersleri çıkarmış olarak gireceğiz.
Alınacak bütün kararlarda bizim için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın menfaatleri her zaman
ön planda olacaktır. Bizim dışımızda olan nedenler de elbette
gündemimizde bulunuyor. Ne yazık ki, bütün sezon yapıcı yaklaşımımızın
ve desteğimizin karşılığında kaotik bir futbol
düzeni ile yine baş başa kaldık. Yeni sezon başlamadan önce, bu konunun
da enine boyuna tartışılmasını sağlayacak bir gündem maddesi
oluşturulacaktır.'' (Anadolu Ajansı)
http://cimbom.benimforum.org

Adnan Polat:Uzun Vadeli Düşünüyoruz...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adnan Polat "Atleticoyu Elemek İstiyoruz"